Народний календар
25 липня вшановується пам'ять священномучеників Прокла та Іларія.
липня 24, 2016
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgEO4p4ZH_LPDirl9NUZbf_L6z-G5slhnkMpdPFXKKqfOewWTy2_tTCbrovHq2oJkg6uzT_t2verx4Cjkz9RD0l5bRdGoEckCZndXH22F169BM8sbMSZyo9-SYrVmA_ay9omPvf7pXEEP4/s200/gladiolusy-2914.jpg)
У народі цей день називали Прокл Великі Роси. Проклові роси вважаються лікувальними. У минулі часи їх збирали для лікування хвороб очей. Тоді вірили, що роса в цей день наділяє красою, спокоєм. Наші пращури помітили, якщо на Прокла вночі немає роси, а в низинах туман - на негоду. А якщо нічна роса не просихає - бути грозі. У цей час зацвітають гладіолуси.