![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiKYdPCszWRjvcEbAqAjVVH4966Dp-V-dRGgq6jTiJv0IFiRRSpojfcxI5TDwgeJ_wBTYLkqnzC7ZZ4XjW5dhtU2yLr-glMrMe8XSklkACUckCXKQnUAQZJ04Icu8LlJ-9kbcniGX_1o-M/s200/images%25D0%25BE%25D1%2589%25D1%2588.jpg)
На Платона і Романа тепло – зима буде тепла.
Платон і Роман заказують, а Спиридон (25 грудня) зиму скаже.
Який Роман і Платон, така очікується і зима.
У народі цей день називають зимовказівником, оскільки погода цього дня визначає погоду всієї зими. Якщо зранку тепло — відлига буде на початку зими, холод і хурделиця опівдні — такою бути середині зими, а якщо під вечір завиє, закрутить заметіль — то піде зима від нас неохоче, з погрозами.