8 листопада Дмитра, Змитра (Великомученика Дмитрія).

Жіноче свято. Проте з Дмитром пов'язані завершальні обряди тваринників. З цього дня свійських тварин уже не вигонили на пасовиська. Господарі остаточно розраховувалися з пастухами, а останні врочисто святкували завершення сезону.
    До Дмитра ще дозволялося засилати сватів, а після цього починалися запусти (заговини), а тому закінчувались і весілля. На цю подію народ створив чимало дотепних прикмет та прислів’їв про листопад.
   До Дмитра дівка хитра, а після ще хитріша; ...а по Дмитрі, лавку витри; ...хоч кісся витри; ...хоч кахлі витри; ...хоч комин витри; ...хоч нею губи втри; ...хоч чобіт витри; ...а по Дмитрі хоч сім за цибулю. До Дмитра дівка хитра, а після Михайла (21) хоч за попихайла; ...хоч за шкандибайла; ...а після Дмитра сякий-такий аби був, щоби хліба роздобув; ...а по Дмитрі хоч за старця, аби не остаться; ...а по Дмитрі стріне собаку і питається: «Дядьку, ви не з сватами?»; ...а після Дмитра свиня йде, а вона питається: «Тітко, чи не бачили старостів?»; ...а стріне собаку, то каже: «Здоров, дядьку! Чи не в старости?»   
      Якщо на Дмитра день без снігу, то ще не буде зими.
Замерзла земля і дме холодний вітер — снігу не буде до Нового року.
Випав сніг — увесь листопад буде холодним і морозяним.
Якщо до Дмитра дощ, то на Введення (4.12) снігу буде по коліна.
Якщо відлига, то на теплу зиму і ранню весну; цей день зі снігом — весна пізня; холод і сніг — на пізню й холодну весну.