![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiJt8FIyGdsKY6cUMJ5Is3BGH5QHw1oxhy7IwXdMrSsPy2P0tsYn-UCV0GNdqf8C8ckhPyUaUkEjbIkR0MfQ5oX6G_7EOgY6dcsgKcFE-yZ21ScREFgIs3rAUEO9wxDbRSzrXcvMLarU6Y/s200/IllyaMurometc4.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiJt8FIyGdsKY6cUMJ5Is3BGH5QHw1oxhy7IwXdMrSsPy2P0tsYn-UCV0GNdqf8C8ckhPyUaUkEjbIkR0MfQ5oX6G_7EOgY6dcsgKcFE-yZ21ScREFgIs3rAUEO9wxDbRSzrXcvMLarU6Y/s200/IllyaMurometc4.jpg)
Хай минають гріхи і напасті.
Рік Новий хай дарує прибуток.
Хай пощезнуть невдачі і смуток.
Хай успішними будуть всі справи,
І хай мирною буде держава.
Також успіхів, сил, довголіття
Не на рік, а на цілі століття!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhDC9Rm68BJ5CcLP6sNQ_JV1EUZPSkXQ7TE_OM1X6qJSqQ_PEWBvHe37xpNZ14rL3eeypoHuCocBrF-a7c0LEuvX-35bTDjzvhT7YLKAvR3h8gbM9OKeMePi-tWTLs57lajnad_E7G-yuM/s200/1055189.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhrnlW9sYbO_sSWsOPZLuHUDuX4FCVVOLX2ItIHuBFgcasumP9x0t4IJFZrzT4KhZmHTwRUCG-nm6zwf0QpkK1JytTO4RVcAxvEcMUCe5pmosen5fdzrE8OkNpxgGlA0K-MUmWaWlwlZ7Y/s320/d0b7d0b8d0bcd0b0.gif)
В цей день прогнозували погоду на цілий наступний рік.
Кожен день від Спиридона-сонцеворота повинен відповідати погоді чергового місяця: 26 грудня прогнозували січень, 27 – лютий, і так аж до Різдва. Тому протягом дванадцяти днів запам’ятовували всі примхи погоди, щоб визначити яким буде рік:
Сніг у грудні глибокий – урожай буде високий.
Сумний грудень у свято і в будень.
Грудень землю трудить, а хату студить.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi0NwmNIBk_n52d2vdmMpZ6FhFaEyTlByqw0KGXkbE1QyY2jPueJOmh1wXOzjv3YK0znPZY8w50GTuDHNSaV9tVp59RW07Z0K-RyRA3Q6VPsx9yM7RxHFdWgnwT0nTJKwq5PH_zQbLct5A/s200/lampadka.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhdijIBjhIvVDL4BiNCULBP75g5XF0sPPW51ZEafLmnulje0okfDYZdVK_w2Jbiv5VcCE4ojQuzBzu8cV1xXambQIzoiD55mx0PFn7kDVtOsr34wd_YBgK73tE6QfFOdbA8S01l-gnRjbo/s200/sonc.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjTngTWAwuFH6DNe0inBk2xdSPEZ2FW6ls5zPvWkpow27FfRqELIx-TDq23dC2FCAGucJGrAQ2fT0OpJhhxa37fSLdQt4GMeuVySjFmzr8RKn5-tiUasBTjW32Oy_VxACkY3WDE7mRLdEA/s200/20130320043613.gif)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEielgbM_o53HivzZ_hF4IrZbZClG-Uwpf6yPVldS4VE9QUbxnapU_IlPkWKdVtncjHdLjauq7Uaz5gNnUMM37YSG9OK6dh-Q0FPVNf0ekoE1cupgSey6wO7m3OrsLEXtqPt-qVDt9w8AvA/s200/%25D0%25AF%25D0%25BA%25D1%2596-%25D0%25B2%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B8-%25D1%2580%25D1%2583%25D0%25BA%25D0%25BE%25D0%25B4%25D1%2596%25D0%25BB%25D0%25BB%25D1%258F-%25D0%25BA%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B8%25D1%2581%25D0%25BD%25D1%2596-%25D0%25B4%25D0%25BB%25D1%258F-%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25B3%25D1%2596%25D1%2582%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2585.jpg)
У минулі часи цей день нібито підводив підсумок під святами року, що минав, тому говорили: “Амвросій свята відкинув”. Яка погода була в цей день, така буде і в січні. Мисливці мали свою прикмету на день Амвросія. Збираючись на полювання, вони спостерігали за собакою: якщо вона починала валятись у снігу, йти на полювання було не слід — заметіль у дорозі застане.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiCXknof1saqDacxT_SZCXkTyJlGUB4ycaHzjW3Phm2J75-SjR6CcH7SL4nSg4q2i0m4aas8zCmRWxKetNMYTFXRtaP1H1qauBBj9v0m9XkxYUkWYWCzmaxGFvwAj0uorCNO_6Qub_diTA/s200/svyatoi-nikolai-02.jpg)
На Миколи не жди тепла ніколи. Як впаде іній, на гарний урожай хліба. Як на Миколу піде дощ, то врожай на озимину. Якщо на зимового Миколу сніг, то на весняного - дощ.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9ZU420ggpt4BElEqUgPo4yxBlgWfFrRe_PtifTIhOV4ZmEd3NfKTlMOuBx6NoQKOlLoFIl1S8e3SyZz4vLsmhiG279fE1w6CnIQmhlMbEiHSx5lGqIav-1D-xnmYi5VZke_ZV4ziTFtk/s200/mini_1%25D1%258E%25D0%25BB.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjyLEg1pt5U_G4N7Zur5V7DjaaCIQtQiNRTE564JyNXlrjbY4X082NEZOmOplItpQSUb_9oLNOnArEqhUZQcWRGMz894NsdY2iFIphCNqeQnlY5e2Yt26teShd00CPU9Ca2tnLBj4Q1Or8/s200/37392.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjyuVvYJauJV0-wW3JoBPMOGKWwrKF8h_3pdsG1kspHLJtMbmkn7rNzgA9HJMOBp40fc7Ti3BWBbS2nIBhKPSCdtLMTU0-oJO65KROwA1B8bRKAe90bv9IOeqie_bVhHdbnuxLDGmi75Q4/s200/images%25D0%25BC%25D1%2581.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhXNGRP1NdF40kvvj4vfUs3VkQ7VBAg5zCxgZULj3ruz9gOYkCy65GyAMwq_BQKbay7r-HOfWgnbRO0GPcnb6DX_EECRvGY6pmIGYIWeaz0oA2cWr-jEDHCx5cimr-R3DOmKMbGWfuBJpw/s200/http--336380374.users.photofile.ru-photo-336380374-96441068-xlarge-117001066.jpg)
Наші предки за цим днем передвіщали погоду на майбутнє літо: якщо сухо і холодно цього дня – на спекотне літо, а якщо день теплий — на холодне літо. Також звертали увагу на сніг: якщо він випав цієї ночі, то буде лежати, а якщо вдень — не затримається. У минулі часи була традиція 11 грудня слухати воду в криницях: якщо чути плескіт, значить і гроші будуть водитися.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhpyMmhBdjWS37cMUzFXZ5DeG5XxItrkJaNrMeIDxE56vIfrF0kUhoPC7wtHk-qPhgYa6DGkHyI0AIAoPUWirBiINkyphUYyQoGyf2xkbZht6yeBUceeW9k0uQA0u3wc6epHyMoYQLwwws/s200/index789.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhpYid2CpJLZ7tyVRck07DrtALAdKBAFgGlnRZ_Q5mHKcl_NjEaZTHi5Ec0cZ1DZ8Ik5xHDRqIp4sCh-KLibnCW6W4u_71YlA9OcVw3iOY7gQ2eT7Tq4xc0rPiaeIIursgZwaun7Ogzapk/s200/moroz.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhRY_7dLpR9jDYBQsmpOemChFdh25m51vE4fuYH9InSuu6NbG7kt4grNLyr6Cf_YG0nTQMGwq8hK4tWlCq5G36UCP-aQaNMZ0o3e7lerPAExLlUUoNFw0g8ZHk0P4uLuKAPmwDYCikbirc/s200/sviata-kateryna1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi745W4EFSxcJNUGQkPYLNY6i2S_OxKiDmCMF23eUpQ2Ffflkrttc0OxiTAu1zE6YRrFtUu5p5WGyM4xKcbReJuVoeNoN56BJPOS4ROiaskVKhSV88j9h0HW-iV64mHcdpuuPicqsY1-8o/s200/05.01.14___-__1.jpg)
Прийшла Катерина – ховайся під перину.
Як на Катерини холодно, то буде голодно.
Катерина по воді, то Різдво по льоді
.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhRP-o9OF-KpOM40AbTExRTitPszeFST8CpfOVgb_yACBxcmAostAZWakKG76Nm8IjLAIJsH93MN7AQUIhVqUBy3vMkhrjYx8T1ZR9Xn_einf_yZOLAAYPLfZolXu_bNq8xF4TpbTu-cG4/s200/80h52_Sannyiy_put_peyz-801x801.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhB6jtkcjWzppFGx4Y6Wr16cduAKY0TAhALbuBxhSnKRXaiwGNbCxFw22nBaYkv4p_BQE74AIyJfADV-HS24Gm0GQqvJe0BylF5Ys31JMOWvq2B55qMOJ-dZIhHtvCXZOGBXpnwOK7SJk0/s200/vvedennja-v-khram-presvjatoji-bogorodici-vitannja.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5dWtjGInmWpfMMTDlN9s1eiXxtlCXhisihBW-bVgZ58RibeBe85vLAvb_t1kd5NXPoslyTBC_i71XxJwIfLLkPQMzNgjFekA854q09zmEyv6ZGlZgmMdLF2Orp08yWgnRUdC_HyA6g2Q/s200/images%25D0%25BC%25D1%2582.jpg)
У деяких районах України на Третю Пречисту ніхто не провідує сусідів; якщо помітять, що до хати йде односелець, то намагають примкнути двері. Особливо боялися жіночих одвідин, бо обов’язково принесуть «нещастя».
Хоч і мовитися, що «Введенські морози ще зими не роблять», але під цю пору стає все холодніше й холодніше. Земля вже чекає білої шуби, сподіваючись, що «Третя Пречиста снігом прикриває».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg14QoLjJC0WN6QKkSkr6yLufRw5nhXTRFyhJsX7Vks2JFFDtkSoGZ46MIpmeXvO55evRr9cKkoF7urZj-oVyJNmFVw8VTnlnF9qiiguLe5LLJXSi9YQ8DZFlUHmbrnU9InKyiCorPn-8s/s200/1480669330_15317775_1179529195417104_8696345350169412525_n.jpg)