![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjyLEg1pt5U_G4N7Zur5V7DjaaCIQtQiNRTE564JyNXlrjbY4X082NEZOmOplItpQSUb_9oLNOnArEqhUZQcWRGMz894NsdY2iFIphCNqeQnlY5e2Yt26teShd00CPU9Ca2tnLBj4Q1Or8/s200/37392.jpg)
Народний календар
У наших пращурів була традиція на день Варвари дома ставить гілочку, щоб до Різдва розпустилась. З цього дня розпочинались сильні морози: “Зима мости мостить”, “Тріщить Варюха — бережи ніс та вухо”. Люди виходили поглянути на дим із труби, щоб дізнатись про погоду: якщо дим стовпом іде — морози стоятимуть, якщо до землі прибивається — скоро відлига. Небо на Варварину ніч зоряне — на холод, сліпе — на тепло.
17 грудня вшановується пам’ять святої Варвари.
грудня 16, 2016
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjyLEg1pt5U_G4N7Zur5V7DjaaCIQtQiNRTE564JyNXlrjbY4X082NEZOmOplItpQSUb_9oLNOnArEqhUZQcWRGMz894NsdY2iFIphCNqeQnlY5e2Yt26teShd00CPU9Ca2tnLBj4Q1Or8/s200/37392.jpg)