![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhI-iE8Dd3GYPUiz8GI9OCeNF-2UhhQzZUobTRtTgp6W285o60QxzvcKZ71gYrWyk62zeXDRjSgbsvhJqlQraZ5pErPQr8p9gt81e0OuLaDTphZ8HEo2Z8Uzo81_m9wrRwjaAeliW6Bg0/s200/118980.p.jpg)
На честь першого святого, який обрав незвичний для Русі тип усамітнення — стовпництво, тобто життя у тісній хижі, влаштованій на стовпі. Народився він, ймовірно, на початку XII ст. в Переяславі-Заліському. Микита міг творити дива, зокрема, він вилікував чернігівського князя Михайла Всеволодовича. Напередодні князю явився біс в образі ченця і радив не звертатись по допомогу до Микити. Але князь не послухав його поради, і розповів Микиті про цей випадок, а той закляв біса ім'ям Ісуса Христа. Саме тому Микита-стовпник вважається заступником від лукавих духів. Помер він у 1193 р.
Погоду 6 червня у минулі часи передвіщали бджоли: якщо вони роєм гудять на горобині, що квітне - завтра буде ясний день. У цей час у садах цвітуть пізні сорти яблунь, вишень.