![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigssRnq-aLLpdLxqXJJGWLQa0fZ_e6OVmTTNAOkG-McF0oYm6pfMN5MDJOLw6qJ2qYEZ50_6EwEygeBSifsiR4PsQvHyNbuqWxpmo-LIA3m6qGE7-FgFv4KjaJH6qTaj_jaMWvVu-aQRs/s200/200px-%25D0%25A1%25D0%25B2%25D1%258F%25D1%2582%25D0%25B9_%25D0%2586%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD_%25D0%259F%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25B4%25D1%2582%25D0%25B5%25D1%2587%25D0%25B0.jpg)
Одне із багатьох свят, пов'язаних з іменем Іоанна Предтечі. Встановлене з нагоди третього знайдення його голови (перше і друге відзначається 9 березня). За церковною легендою, після знищення могили Іоанна голову його зберегла одна благочестива християнка. Голову поховали в Едесі, а потім у Команах. За плином часу місце поховання було забуте. Близько 850 р. голову віднайшли.
За народною традицією цього дня висаджували в грунт капустяну розсаду, робили також пізню сівбу ярої пшениці, починали збирання лікарських рослин.