![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgH_7-NkyoKIb_XGohcZIWbDULjbyXfoLMTYy1Bj0ijMZKAf9gQ0v2FO2xuqUfpcVq3KW_Bkzp_QMk0mEp-NmqvuEqwW79HDufpgZz52q402FyRyK9TMDph3KYlN28BG3gWe8wU2DKusj8/s200/juravli_zaec_yana_1374086862.jpg)
На честь Йосифа Піснетворця - ченця IX ст. Він - автор покаянних канонів (гімнів, пісень), що й нині виконуються під час богослужіння. Та Йосифа або Йосипа Багатостраждального, що жив у ХІІІ-ХІV ст. Постригся і жив у Печерському монастирі до скону за обітницю, даною ще в мирському житті - стати ченцем, якщо одужає від тяжкої хвороби. Похований у Дальніх Печерах Києво-Печерської лаври.
За народними спостереженнями, на Йосипа починають звучати цвіркуни, прилітають журавлі. Діти, побачивши в небі журавлів, наслідують їх голоси. А щоб вони не летіли далі, а кружляли на місці, перев'язували на червоній хустці або поясі вузла, підносили обома руками вгору, в бік журавлів, і гукали: "Журавлі, я вам дорогу перев'яжу".