![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWJdoHBclU6jIlaW39f-CNk41bh-XEENHsUnTlKByvF1C5drsEKfumoTF7fY6-KmJKe_pGg-sW6z1-qrxR4KnAiL-YUtwXbyGmWMHTgVUNqMfNfaOoleOHcyqoWPO6_or8YcxR32y7IlE/s200/Rizdvo.jpg)
У народі цей день називали Бабині каші. За кашею і погоду передбачали на найближчий час: якщо каша в печі рум’яниться — на сніг. Якщо до цього часу земля ще добре не промерзла, то літом соку не дасть, тобто врожай буде не дуже хорошим. Спостерігали цього дня за сонцем і за птахами: якщо біля сонця з’являлась світла смуга — на сніг. Якщо синиця зранку пищить — бути морозу вночі, а якщо галки і ворони влаштували безперервний ґвалт — варто чекали снігопад і заметілі.