Друге свято, присвячене першим українським святим. На відміну від весняного (див. 15 травня), називається літнім, іноді звуть його осіннім. Борис (у хрещенні Роман) був князем Ростовським, а Гліб (Давид) княжив у Муромі. Після смерті вони були визнані церквою святими страстотерпними, оскільки їх убивство мало політичний характер.
Це свято особливо популярне серед сільського населення. Адже це — період завершення дуже важливих польових робіт — жнив. Однак здавна цього дня селяни вважали за краще відпочивати, аби не накликати біди: через часті грози від блискавок нерідко загорялися копи. Можливо, тому й виникло прислів'я: «На Гліба й Бориса за хліб не берися». Проте цього дня починається сезон найбільшого збирання грибів.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhM3bfWXEieZdJ6YcBRg_E9Ql_9WLVw-IsJaiEa-oS1WRGeNDQYh2_Chx5rWbpt5TjcdYaqdEldvaKXJFxsZ0maNqnQo-La5R-ltuiOcJ-RBW9BQc7iVlIVHFbGj-cvdl4NTJrX2BJZA7k/s200/62533099.jpeg)