![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhJqr0jLds9HaBG2mi3wKDgRRtnc2CcOE_5cLyvOnWW1z_Ea7AJTytOU6zUoQ6rahVCItkKN7BqCUjQo8FlLhyKi1ayVD1iSyiTC7WlfJl_hLF0Qr9y0CtLXRQUawQ3a3IOvgWHcQpti5I/s200/%25D0%25B2%25D1%2596%25D0%25B2%25D1%2581.jpg)
Обидва жили в V ст. Лев увійшов в історію як папа римський Лев І, а Флавіан - як архієпископ Константинопольський. Вони були противниками монофізитства - вчення про одну (божественну) природу Ісуса, а не дві - божественну й людську. Послання Льва і Флавіана було покладено в основу віровизначення IV Вселенського собору, який відбувся в Халкідоні в 451 р. і який відкинув монофізитство.
У минулі часи говорили: "Розпушилась верба, зимі немає ходу до селянського двору". У цей день вшановували пташку-вівсянку "вісницею швидкого тепла славилась вона", селянки пекли вівсянички (пиріжки з вівсяної муки). Наші пращури намагались побачити якомога більше вказівок на швидкий прихід тепла, очікуючи весни і відродження природи.